פורום התזגומים העברי
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.
חדשים בפורום? לחצו כאן כדי ללמוד את כל מה שאתם צריכים, ולאחר מכן מוזמנים להציג את עצמכם כאן!

Go down
WingsOfLightLegend
WingsOfLightLegend
Female Scorpio Dog
מספר הודעות : 3163

Telomere no ubugoe - HeavenzP Empty Telomere no ubugoe - HeavenzP

2013-06-08, 09:51
שלום לכולם, כאן ווינגס~ ^^
לנוחיותכם, אומר כי מקפים ופסיקים נוספו לכתוב על מנת להקל על ההבנה של הקצב, ולא לצורך פיסוק.

השיר הזה כל כך יפה, אני מצטערת שלא עשיתי איתו חסד ;; פשוט... שיר יפה... ומונחים ביולוגיים... הייתי חייבת.;;
אז השיר הזה, "זעקתו הראשונה ש טלומר". איך מתחילים לתאר אותו?

קודם כל, מה זה טלומר? בבקשה. בעיקרון, מקטע כלשהו בקצה הכרומוזומים שלנו (דנ"א וכאלה) שמשפיע על ההזדקנות שלנו. לשיר הזה יש הרבה פרשנויות, היו שראו אותו עצוב והיו שראו בו שבריר אופטימיות. אני באופן אישי לא מצאתי בו יותר מידי סימני אופטימיות חוץ מהתקווה שלה לראות אותו שוב, אבל כשלעצמו די עצוב לדעתי Sad בעיקרון, ככל הנראה זה מבוסס על זה שכמו שהטלומר משפיע על ההתחדשות של התאים, "לידה מחדש" ש כל התאים, ככה גם היא מתחדשת כל הזמן, מתגברת על שיברון הלב וחוזרת לדעוך שוב. וחוזר חלילה. עד שבסוף היא תיעלם. ברוב הקליפ היא קטנה חוץ מאיזו תמונה קטנה בשורה האחרונה שהיא נראית קצת מבוגרת יותר, יכול להיות שזו היא כפי שהיא בהווה. עוד היבט אחד שאני אישית רואה כאן זה ההזדקנות שלה עצמה, אל עבר הדעיכה.. היא מחכה לו ומזדקנת. הטלומר זעק בפעם הראשונה שהלב נשבר ואז זה קרה שוב ושוב. והם עדיין לא יחד, והיא עדיין מתחדשת... ;0;

אז... הנה זה! > - <

זעקתו הראשונה של טלומר

הנני שום דבר, שום דבר היא אני
צועדת חרישית מתוך חלומי
האם אני עצמי?

ואם הוא יתלכלך, החלקיק הנחוץ
בעדינות יושלך כה אומלל אל החוץ
בכל דבר יש פגם ורבב, אולם
"חדש" נחשב מושלם

אינספור פתיתים רכים יחדיו חוברים להם
וברבבות חלקיקיהם, הם משנים את כל מה שאני
עולם שזור בחלומות, הבליח מולי
ואז חזר לקדמותו

האם, האם,
אתה כאן, עודך קרוב?
ובמי, תביט
בעיני המלאך שלך?
אורו-רה, מתחילה לחדור מתוך החלון
אה...
ואז היא נעלמה

פוסעת חרישית ואיש בי לא מבחין
ומה מחר יביא?

ביקשתי משאלה מעלה שנשר
נחת לאדמה וליבי קצת נשבר
אפילו הגלידה שנמסה לרגליי
סופה כסוף כל חיי

אקשיב לזעקת בכורה של טלומר
תמימה מכל דבר אחר
השחר על ציבעו מוותר
נדמה לי ששכחתי אך, "הוא" שוב בי עולה
וכך סובב לו הגלגל

עודי, עודי
מתכחשת לעובדות
כמו לא ח-שתי כלל,
בלחייך המסמיקות
לפני, שכל, התאים שבגופי יתכלו...
ובכן,
הכל כאן נגמר

האם, האם,
אתה כאן, עודך קרוב?
ובמי, תביט
בעיני המלאך שלך?
קרן ש-מש אז, מליבי המיסה כל חרטה
אה...
ואז היא נעלמה
Vurskari
Vurskari
Female Scorpio Rooster
מספר הודעות : 234

Telomere no ubugoe - HeavenzP Empty Re: Telomere no ubugoe - HeavenzP

2013-06-08, 11:10
אני לא שומע בדרך כלל שירים איטיים כאלה. איזה מזל שיש תזגומים שלהם ואז אני מרגיש חייב להקשיב, זה שיר יפהפה.

אני כל כך מעריץ את התזגום הזה. כלומר, קודם כל יש את החריזה שאת פשוט עושה בכל בית והיא עובדת כל כך טוב, ויש את הדברים הקטנים כמו "עיני מלאך" שאולי זה לא בדיוק מה שיש בשיר עד כמה שאני זוכר אבל השימוש בזה הופך את כלל התזגום לכל-כך הרבה יותר יפה וזורם.
WingsOfLightLegend
WingsOfLightLegend
Female Scorpio Dog
מספר הודעות : 3163

Telomere no ubugoe - HeavenzP Empty Re: Telomere no ubugoe - HeavenzP

2013-06-08, 11:44
Alpha Werewolf כתב:אני לא שומע בדרך כלל שירים איטיים כאלה. איזה מזל שיש תזגומים שלהם ואז אני מרגיש חייב להקשיב, זה שיר יפהפה.

אני כל כך מעריץ את התזגום הזה. כלומר, קודם כל יש את החריזה שאת פשוט עושה בכל בית והיא עובדת כל כך טוב, ויש את הדברים הקטנים כמו "עיני מלאך" שאולי זה לא בדיוק מה שיש בשיר עד כמה שאני זוכר אבל השימוש בזה הופך את כלל התזגום לכל-כך הרבה יותר יפה וזורם.

תודה רבה ^______^
האמת שאני לא הכי מרוצה מתזגום הזה, עשיתי אותו די אימפולסיבית והוא היה יכול להיות טוב יותר...
אני אישית חושבת שבשירים שהמשמעות שלהם מעורפלת זו מחובתי להוסיף משהו משלי. ראיתי תזגומים באנגלית שממש כתבו את השיר מחדש ככה שאין כלל זהות למילים המקוריות אבל המסר הוא אותו מסר, ולדעתי זה נפלא. בכל זאת, אני אוהבת שאפשר גם להשוות את התזגום למילים המקוריות ולא להיסחף עם זה יותר מידי אז תרגמתי די מילולית עם תוספות אישיות. אני ממש שמחה שאהבת את זה!
ותן צ'אנס לשירים איטיים, לרוב אני עובדת עליהם הכי הרבה מבחינת פואטיקה של השירים Razz
חזרה למעלה